Jakie korzyści gwarantuje franczyza?

Wiele osób, które marzy o własnym biznesie, nie ma często pomysłu, koncepcji, w co zainwestować. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z franczyzy.

Franczyza to nic innego jak prowadzenie działalności gospodarczej w określonej dziedzinie, pod szyldem znanej marki. Franczyzobiorca, na podstawie umowy, otrzymuje od franczyzodawcy wiele korzyści z tego tytułu.

Jakiego rodzaju korzyści czekają na osoby, decydujące się wejść we franczyzę? Dlaczego w wielu sytuacjach, tego typu współpraca jest najkorzystniejsza dla inwestującego?

Profesjonalne know-how

Wybierając franczyzę, uzyskuje się dostęp do profesjonalnie przygotowanego know-how. Cała wiedza, wszelkie regulacje związane z prawidłowym prowadzeniem biznesu, zasady, na których opiera się sukces sieci, czekają na franczyzobiorców. Tego typu informacje są niezwykle cenne. Wynika to z faktu, że indywidualnie działający przedsiębiorca potrzebował był niezwykle dużo czasu, aby dojść do pewnych wniosków, umiejętności biznesowych samodzielnie.

Biznes w oparciu o uznaną markę

Kolejną korzyścią z przystąpienia do franczyzy jest prowadzenie działalności pod znaną już na rynku marką. Jeżeli siec franczyzowa funkcjonuje na rynku od lat, posiada wiele punktów usługowych, handlowych, do tego w kluczowych miejscach, to jest znakomicie rozpoznawalna wśród konsumentów. Taka znana marka, jaką otrzymuje początkujący franczyzobiorca, daje mu ogromną przewagę nad konkurencją. Ludzie chętniej korzystają ze znanych, renomowanych usług i produktów.

katalog franczyz

Pełna pomoc ze strony franczyzobiorcy

Naturalnie, oprócz profesjonalnego know-how oraz znanej marki, franczyzodawca dostarczą odpowiednią pomoc związaną z otwarciem i prowadzeniem biznesu. Pomoc przejawia się w takich aspektach jak znalezienie czy wskazanie idealnych lokalizacji na prowadzenie biznesu. To również ochrona franczyzobiorcy, poprzez nie dopuszczanie na danym terenie kolejnych punktów sieciowych.

Minimalizacja ryzyka

Decyzja o wejście w system franczyzowy jest oczywiście obarczona ryzykiem. Wynika to z faktu, że nie ma obecnie biznesu, który nie niósłby w sobie elementów ryzyka. Jednak wybór znanej i renomowanej sieci franczyzowej pozwala zminimalizować ryzyko nieudanej inwestycji w biznes. Przedsiębiorca decydujący się na samodzielne działanie musi zainwestować więcej, a dodatkowo nie może liczyć na rozpoznawalność w początkowych okresach działania. Sytuacja taka nie występuję przy franczyzie. Tutaj wszystko jest już znane, a franczyzodawca ma ogromne doświadczenie w realizacji działań biznesowych.

Korzystniejsze umowy z dostawcami

Ogromną korzyścią, która pojawia się przy franczyzie, jest możliwość uzyskania znacznie korzystniejszych umów z kontrahentami. Zakup towarów, dostawa usług dla sieci franczyzowej odbywa się na znacznie lepszych warunkach, niż miałoby to miejsce w przypadku indywidualnego przedsiębiorcy. Nie jest niczym dziwnym, wszak zamawianie produktów dla 50 czy 100 punktów w całym kraju gwarantuje dostawcy ogromną sprzedaż. Przy zakupach do jednego punktu, nie ma możliwości negocjacji cenowych, nie wspominając już, że w wielu branżach, indywidualni przedsiębiorcy posiłkują się zakupami np. w hurtowni. Nie mają możliwości dojścia bezpośrednio do producenta.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *